Ξεκίνησε το εαρινό εξάμηνο του ΕΔΑΠ Αγίων Αναργύρων-Καματερού, το οποίο συνεχίζει τη λειτουργία του για 3η συνεχόμενη χρονιά, όπως αναφέρει η ανακοίνωση του γραφείου τύπου του Δήμου που είναι η παρακάτω:
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/unnamed-1024x1024.jpg)
Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά συνεχίζει τη λειτουργία του το Ελεύθερο Δημοτικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο (ΕΔΑΠ) Αγίων Αναργύρων- Καματερού.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/IMG_0565-1024x576.jpg)
Η εναρκτήρια διάλεξη του εαρινού κύκλου σπουδών πραγματοποιήθηκε με τη διάλεξη του καθηγητή Λοιμωξιολογίας και Παθολογίας του ΕΚΠΑ, Σωτήρη Τσιόδρα, με θέμα «Δημόσια Υγεία, κλιματική αλλαγή», ο οποίος εξήγησε στους παρευρισκόμενους, πώς η κλιματική αλλαγή επιδρά σε πολλές ασθένειες που πλήττουν την ανθρωπότητα.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/IMG_0563.jpg)
Ο Δήμαρχος Αγίων Αναργύρων-Καματερού Σταύρος Τσίρμπας τόνισε μετά τη λήξη της διάλεξης: «Σας ευχαριστώ όλους για την εμπιστοσύνη με την οποία συνεχίζετε να αγκαλιάζετε το ΕΔΑΠ, αλλά και όλους όσοι εργάζονται για να πραγματοποιούνται οι διαλέξεις μας κάθε Τετάρτη».