Κάτοικοι και συλλογικότητες του Παραδείσου Αγίας Παρασκευής πραγματοποίησαν συγκέντρωση στο πάρκο Αγίας Τριάδος και Ψαρών διαμαρτυρόμενοι για την πρόθεση της δημοτικής αρχής να παραχωρήσει μεγάλο μέρος του πάρκου για τραπεζοκαθίσματα.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/05/image-62-1024x290.png)
«Κανένας Δήμαρχος και κανένας δημοτικός σύμβουλος δεν μπορεί να βάλει τα κέρδη ενός επιχειρηματία πιο μπροστά από το λιγοστό πράσινο της γειτονιάς», αναφέρει σε μήνυμά του ο Σύλλογος Κατοίκων Κοντοπεύκου – Παραδείσου – Πευκακίων, τονίζοντας πως «η τοπική κοινωνία μίλησε».
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/05/image-63-1024x461.png)
«Η τοπική κοινωνία δεν μπορεί να ηττηθεί», προσθέτει και ζητά «να ακυρώσουν τώρα την παραχώρηση για τραπεζοκαθίσματα στο πάρκο της Αγίας Τριάδος και Ψαρών».
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/05/image-64-1024x461.png)