Με τα παραδοσιακά Κούλουμα που θα λάβουν χώρα στο Δημοτικό Κολυμβητήριο υποδέχεται τη Σαρακοστή ο Δήμος Λυκόβρυσης – Πεύκης, όπως γνωστοποιεί η σχετική ανακοίνωση του γραφείου τύπου.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/koulouma-5-1024x1024.jpg)
Αναλυτικά, η ανακοίνωση του γραφείου τύπου του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης είναι η εξής:
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/KOYLOYMA5-1024x1024.jpg)
Γιορτάζουμε τα Κούλουμα στο Δήμο Λυκόβρυσης – Πεύκης, με μουσική, χορό και πολλές εκπλήξεις!
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/koulouma-2-1024x1024.jpg)
Ο δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης, Μάριος Ψυχάλης, η πρόεδρος της Επιτροπής Πολιτισμού του Δήμου, Μαρίνα Σταυράκη – Πατούλη και το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης σας προσκαλούν να γιορτάσουμε όλοι μαζί τα Κούλουμα στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Λυκόβρυσης (ΟΤ9) τη Δευτέρα, 18 Μαρτίου 2024, στις 12:00 μ.μ.!
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/koulouma-4-1024x1024.jpg)
Ζωντανή μουσική, παραδοσιακές γεύσεις, face painting, μάθημα κατασκευής χαρταετού και πολύ κέφι και χαμόγελο, μας περιμένουν να απολαύσουμε μια όμορφη γιορτή για μικρούς και μεγάλους!
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/03/koulouma-1-1024x1024.jpg)
Στο Δήμο Λυκόβρυσης – Πεύκης, ζωντανεύει ξανά ο Πολιτισμός στο ΟΤ9!