Τη Βασιλόπιτα του κόβει ανήμερα της Πρωτοχρονιάς ο Δήμος Λυκόβρυσης – Πεύκης. Πρόκειται για την πρώτη επίσημη εκδήλωση με Δήμαρχο πια τον Μάριο Ψυχάλη, όπως μας πληροφορεί και η σχετική ανακοίνωση – πρόσκληση της “Δήμος Μπροστά+”.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2023/12/pita-1024x1024.jpg)
Αναλυτικά, η ανακοίνωση έχει ως εξής:
Ο νέος χρόνος που έρχεται, ανοίγει μια νέα σελίδα για την πόλη μας.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2023/12/Screenshot-2023-12-30-124309.jpg)
Ο Δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης, Μάριος Ψυχάλης και το Δημοτικό Συμβούλιο, σας προσκαλούν στην εκδήλωση για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του Δήμου, που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα, 1 Ιανουαρίου και ώρα 12:00 στην αίθουσα «Μ. Αναγωνστάκης» (Χρυσοστόμου Σμύρνης και Ρήγα Φερραίου, Πεύκη).
Σας περιμένουμε να υποδεχθούμε τη νέα χρονιά με χαμόγελο και αισιοδοξία!