Την σύνθεση της νέας περιφερειακής ομάδας μετά τις εκλογές του Οκτωβρίου δίνει στη δημοσιότητα η παράταξη «Αττική Ανεξάρτητη Αυτοδιοίκηση», με επικεφαλής τον Γιάννη Σγουρό. Συγκεκριμένα εκλέγονται οι παρακάτω περιφερειακοί σύμβουλοι:
![Σγουρός: Δίνουν 2 εκ. ευρώ εξτρά για εκδηλώσεις εν μέσω καύσωνα και φωτιάς](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2022/12/σγουρος.jpg)
- Σγουρός Ιωάννης
- Αβραμίδης Γαβριήλ
- Αβραμοπούλου Ελένη
- Αγόρη Σταυρούλα
- Αλμπάνης Ευάγγελος
- Αντωνίου Άννα
- Κατσικάρης Δημήτριος
- Μαγκανάρης Νικόλαος
- Ντούρος Γεώργιος
- Ορφανός Αθανάσιος (Θάνος)