Σοβαρό πρόβλημα προέκυψε με το δημοτικό γυμναστήριο επί της Λ. Ηρακλείου καθώς για περίπου ένα μήνα έμεινε χωρίς καθαριότητα!
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2023/05/IMG-282d29a73f08a96a886a3175c21189d7-V-768x1024.jpg)
Έπειτα από επικοινωνία με την κυρία Ε. Ζήκου, αθλήτρια του γυμναστηρίου, διαπιστώθηκε πως για εβδομάδες δεν είχε καθαρίσει το γυμναστήριο κάποιο συνεργείο. Η ίδια μας ενημέρωσε πως από την πλευρά του Δήμου Ηρακλείου Αττικής έγινε γνωστό πως έληξε η σύμβαση με τη σχετική εταιρεία και έτσι ο χώρος έμεινε χωρίς καθαριότητα.
Η τελευταία ενημέρωση που είχαν οι χρήστες του γυμναστηρίου ήταν πως είχε υπάρξει νέα σύμβαση και το πρόβλημα θα τελείωνε. Όμως, όπως υποστηρίζει η κα Ζήκου αλλά μαρτυρούν και οι φωτογραφίες, η κατάσταση είναι ακόμα τραγική. Το νέο συνεργείο πήγε στο γυμναστήριο μόνο την Παρασκευή 05/05 και από τότε δεν έχει καθαριστεί ξανά ο χώρος.
Είναι ξεκάθαρο πως υπάρχει σοβαρό υγειονομικό ζήτημα καθώς δεν είναι δυνατόν ένας χώρος με τόση προσέλευση αθλητών και συχνή χρήση οργάνων να μένει χωρίς καθαριότητα για τόσο μεγάλα διαστήματα.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2023/05/IMG-8a9cf7b0b40ef531f1db7b8a6bcbdc3f-V-768x1024.jpg)
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2023/05/γυμναστήριο-καθαριότητα-526x1024.jpg)