Η εκλογοαπολογιστική συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου στις 10.00′ π.μ. στο κλειστό Γυμναστήριο “Στέφανος Καραλής” (Αρχ. Αθηνών Χρυσοστόμου 15, πλησίον Κολυμβητηρίου) – Ταυτόχρονα, το Δ.Σ. του Σωματείο Εργαζομένων καλεί τα μέλη του και όλους τους εργαζόμενους σε μαζική συμμετοχή στην πορεία για το Πολυτεχνείο
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2023/11/50000000.jpg)
Όπως ανακοινώνει το Δ.Σ. του Σωματείου Εργαζομένων Δήμου Βύρωνα, την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου και ώρα 10.00′ π.μ. πραγματοποιείται η γενική εκλογοαπολογιστική συνέλευση του Σωματείου. Ο χώρος που θα γίνει η συνέλευση είναι το κλειστό Γυμναστήριο “Στέφανος Καραλής” (Αρχ. Αθηνών Χρυσοστόμου 15, πλησίον Κολυμβητηρίου).
Διαβάστε κι αυτό:
Αναλυτικά, η ανακοίνωση του Δ.Σ. έχει ως εξής:
Γενική Εκλογοαπολογιστική Συνέλευση την Τετάρτη 22 Νοέμβρη στις 10 π.μ. στο κλειστό γυμναστήριο “Στέφανος Καραλής” (Αρχ.Αθηνών Χρυσοστόμου 15 Πλησίον κολυμβητηρίου)
Συζητάμε, διεκδικούμε:
Ελεύθερη συνδικαλιστική δράση
Προστασία του λαϊκού εισοδήματος
Προσλήψεις μόνιμου προσωπικού
Μονιμοποίηση των συμβασιούχων
Αύξηση μισθών για να ζούμε με αξιοπρέπεια
Μέτρα ενάντια στην ακρίβεια
Συμμετέχουμε στην Γενική Συνέλευση – Οργανώνουμε την πάλη μας
Διαβάστε κι αυτό:
Όχι στις ιδιωτικοποιήσεις των υπηρεσιών του Δήμου.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2023/11/πολυτεχνειο-768x1024.png)
Ταυτόχρονα, το Δ.Σ. του Σωματείου Εργαζομένων Δήμου Βύρωνα καλεί τα μέλη του και τους εργαζόμενους σε μαζική συμμετοχή στις αγωνιστικές εκδηλώσεις και την πορεία για την 50στή επέτειο από την εξέγερση του Πολυτεχνείου.