Ως ολοήμερος θερμαινόμενος θα λειτουργεί το Δ’ ΚΑΠΗ του Δήμου Νέας Ιωνίας τις ημέρες της κακοκαιρίας, από Παρασκευή 12 Ιανουαρίου έως και Κυριακή 14 Ιανουαρίου.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2022/12/pexels-suludan-diliyaer-668374-1024x576.jpg)
Οι πολίτες που έχουν ανάγκη θέρμανσης μπορύν να επισκεφθούν τον χώρο του Δ’ ΚΑΠΗ (Ικαρίας 14, τηλ. επικ. 210-2770774) για όλο το 24ωρο αυτές τις τρεις μέρες όπου αναμένεται να πέσει κατακόρυφα η θερμοκρασία συνοδεύομενη από βροχές και δυνατούς ανέμους.
Σε περιπτώσεις που αδέσποτα ζώα κινδυνεύουν από το ψύχος μπορείτε να επικοινωνείτε με την Δ/νση Περιβάλλοντος στο τηλέφωνο 210-2756000 προκειμένου να προχωρήσουν στις απαραίτητες ενέργειες για την προφύλαξη τους, όπως σημειώνει ο Δήμος Νέας Ιωνίας.