Σε συγκέντρωση στη Μεταμόρφωση (πλατεία Σωτήρη Πέτρουλα) μίλησε ο υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΜέΡΑ25 – Ανατρεπτική Οικολογική Αριστερά Κώστας Λαπαβίτσας.
..
Στην ομιλία του (Το βίντεο ΕΔΩ) αναφέρθηκε στους λόγους για τους οποίους καλεί στην υπερψήφιση του ενωτικού ψηφοδελτίου ΜεΡΑ25 – Ανυπότακτη Οικολογική Αριστερά και στη συνέχεια απάντησε σε ερωτήσεις των παρευρισκομένων.
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/04/Λαπαβίτσας-συγκ1-1-1024x683.jpg)
![](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/04/Λαπαβίτσας-συγκ2-1024x684.jpg)
Φωτό: Σπύρος Διαμαντόπουλος