Είτε δεν τα είχανε μετρήσει καλά στη δημοτική αρχή της Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας με το Β. Κορομάντζο, είτε κάτι άλλο συμβαίνει, αφού την πανηγυρική ανακοίνωση περι πρόσληψης Κορομάντζου ως Γενικού Γραμματέα ακολούθησε η ανακοίνωση άλλου ονόματος.
![Φιλαδέλφεια - Χαλκηδόνα: Ορίστηκε ο νέος Γενικός Γραμματέας του Δήμου](https://ekfrasi.net/wp-content/uploads/2024/01/Κορομάντζος-1024x768.jpg)
Τελικά τα προσόντα του κου Κορομάντζου ως Γ.Γ. δεν θα αξιοποιηθούν από τον Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας. Τη θέση του τελικά αναλαμβάνει ο οικονομολόγος Αθανάσιος Γεωργούντζος. Σύμφωνα με πληροφορίες ότι έχει διατελέσει στο παρελθόν Γ.Γ. στον Δήμο Μαραθώνα, με δήμαρχο τον Ηλία Ψινάκη.